1.11.2015

Listopad očima Daniela Špinara

Vážení a milí diváci,
Činohra vstoupila do nové sezony skutečně razantním pracovním tempem! Za sebou již máme první mimořádný divadelní večer Zábor z cyklu NOVÁ KREV, který se uskutečnil ve zcela vyprodaném Stavovském divadle, a intenzivně se připravujeme na dva další – Šarádu na Nové scéně a Výpravu v historické budově. Jsem šťastný a vděčný, že je o cyklus tak velký divácký zájem. Tyto tři večery jsou totiž zásadní pro tvořivou komunikaci nás umělců s vámi, našimi diváky. Kromě toho, že si prohlédnete útroby divadla a dozvíte se mnohé o historii a architektuře, především vám takový večer umožní intimnější setkání s našimi úžasnými herci.

Pilně také připravujeme první premiéru na Nové scéně, hru mladé německé autorky a režisérky Anji Hillingové SPOLU/SAMI. Jde o tři uzavřené dialogické povídky, zkoumající fatální neschopnost komunikace a lidského soužití. Režie tohoto textu jsem se ujal sám a výtvarně ji připravuji se scénografkou Lucií Škandíkovou.

Ve Stavovském divadle se rovněž zkouší. Náš kmenový režisér Štěpán Pácl zde inscenuje slavnou symbolistickou pohádku MODRÝ PTÁK od Maurice Maeterlincka. Tímto nádherným textem se Činohra po delší době vrací na jeviště Stavovského divadla s titulem, který je skutečně pro všechny – mladé, starší, a především ty nejmenší. Pojďte s námi hledat světlo, štěstí a smysl života. V neposlední řadě mám velikou radost, že se ve Stavovském divadle ve foyer konečně objevily portréty všech našich herců. Máte tak příležitost, vážení diváci, si náš soubor prohlédnout v celé jeho kráse.

Divadlu zdar!

Autor: Daniel Špinar, Foto: Jaroslav Šimandl