14.09.2015

Wilsonova inscenace 1914 opět v SND

V říjnu jedeme na druhý zájezd s inscenací 1914 do jednoho z našich koprodukčních divadel, a sice ke kolegům do SND. Před bratislavským publikem ji uvedeme hned třikrát – 18., 19. a 20. října, přičemž poslední z repríz bude zároveň jubilejní 40. od premiéry. Pražské publikum by však mělo zpozornět: v Praze nás čekají už jen dvě poslední reprízy!

Nenechte si je ujít: 5. a 6. prosince v 19:00 ve Stavovském divadle. Právě je nabízíme v mimořádné nabídce s 50% slevou.

S rezervacemi a objednávkami se můžte obracet na j.tycova@narodni-divadlo.cz


1914
Divadelní pohlednice z pohnuté doby…
Režie: Robert Wilson
Hrají: Soňa Červená, Pavla Beretová, Enikö Eszenyi j. h. (Vígszínház Budapešť), Taťjana Medvecká, Eva Salzmannová, Jan Bidlas, Vladimír Javorský j. h., Ján Koleník j. h. (Slovenské národní divadlo), Radúz Mácha, Václav Postránecký, Filip Rajmont, Milan Stehlík.

Osudy dobrého vojáka Švejka, klíčový román české literatury, ironický škleb nad válkou a její absurditou, se tvůrčím způsobem setkává s protiválečným opusem Karla Krause Poslední chvíle lidstva. To vše se v rukách mága moderního divadla Roberta Wilsona mění v aktuální kabaret plný scénických obrazů, hudby a překvapivého humoru v podobenství nejen o roce 1914, ale hlavně o našem životě dnes, sto let po začátku hrozivé války, která ve skutečnosti odstartovala dvacáté století. Působivá inscenace o Evropě a jejích optimistech a pesimistech (za dozoru věčného Času) je unikátním projektem, v němž se – již podruhé – setká špička českého činoherního divadla se jmény určujícími směr divadla světového.

Koprodukční projekt Národního divadla, Slovenského národního divadla a divadla Vígsínház z Budapešti.

Autor: Jana Tycová, Foto: Lucie Jansch