21.03.2013

Nabídka k Mezinárodnímu dni divadla

Vážení členové Klubu přátel Činohry,
přijměte pozvání na představení Činohry Národního divadla v rámci speciální nabídky, kterou jsme pro Vás připravili ke SVĚTOVÉMU DNI DIVADLA (27. 3.)
Nabízíme Vám zvýhodněné vstupné v dubnu a květnu 2013 na vybraná představení.

S 50% slevou můžete navštívit tyto tituly:

VĚC MAKROPULOS /Karel Čapek/
Režie, výtvarník scény a osvětlení: Robert Wilson, hrají: Soňa Červená, M0iroslav Donutil, Václav Postránecký, Filip Rajmont, Petr Pelzer, Pavla Beretová, Jan Bidlas, Milan Stehlík, Vladimír Javorský j. h..
Skutečná hvězda světového divadla, Robert Wilson, vytvořil jedinečné představení české klasické hry, fantaskní a filosofující komedie Karla Čapka Věc Makropulos. Je asi nejznámějším světovým divadelním tvůrcem, který kdy zpracoval činoherní text českého autora a současně i režíroval v českém divadle. Záhadná femme fatale Emilia Marty převrací naruby život každého, s nímž se setká. Tajemství dlouhověkosti bude navždy pohřbeno.

Pro členy KPČ uvádíme: čtvrtek 4. dubna a středa 8. května v 19.00, Stavovské divadlo

RACEK /Anton Pavlovič Čechov/
Komedie o čtyřech dějstvích
Režie: Michal Dočekal, hrají: Taťjana Medvecká, František Němec, David Prachař, Ladislav Mrkvička, Magdaléna Borová, Lucie Žáčková, Saša Rašilov, Johanna Tesařová, Alexej Pyško.
Celý svět je naruby a vzhůru nohama. Skoro každý něco hledá, protože mu cosi chybí. Treplev miluje Ninu, ta se zamiluje do Trigorina. Máša nešťastně miluje Trepleva, ale vezme si Medveděnka. Polina miluje Dorna, ale žije s Šamrajevem. Arkadinová miluje sebe, ale žije s Trigorinem. Dvě vyhaslé hvězdy spojuje sebeláska. Cit, láska se stávají v Rackovi pouze trapným nedorozuměním. A do toho všeho kroužící rackové, kteří vyvolávají tíseň. Šelestící listí, padající ze stromů nakonec všechny zasype jak hlína na hrobě. Choroby duše jsou jen těžko léčitelné. Pasivita člověka ničí. Je potřeba něco udělat. To platilo před sto lety stejně, jako dnes. Ale co? Změnit divadlo, svět? Věčně nesplnitelná touha křičí v každém myslícím člověku. Řešení neexistuje. Nebo existuje, ale stává se jen gestem. Změním svět tím, že zastřelím racka… Nebo sebe?
Pro členy KPČ uvádíme: pátek 3. května ve 14.00 a v 19.00, Stavovské divadlo

Jednotné vstupné 100 Kč na obnovený titul:

CO SE STALO, KDYŽ NORA OPUSTILA MANŽELA
aneb OPORY SPOLEČNOSTÍ /Elfriede Jelinek/
Hudební komedie
Autorku hry bychom mohli označit jako feministku, otázka postavení ženy je totiž přítomna v celém jejím díle. S jejím feminismem to však není za tak jednoduché. Svou krutou ironií muže drtí, ale ženy nijak nešetří. Tak je tomu i s Norou, kterou si vypůjčila ze stejnojmenné hry Henrika Ibsena.
V režii Michala Dočekala hrají: Kateřina Winterová, Igor Bareš, Vladislav Beneš, Jaromíra Mílová, Miloslav Mejzlík j. h., Ondřej Pavelka, Petr Motloch, Zdena Hadrbolcová j. h., Eva Vrbková j. h., Alexej Pyško, Luboš Veselý j. h., Hana Igonda Ševčíková a další.
Obnovená premiéra: pondělí 22. dubna v 19.00, Nová scéna ND

Na jednu legitimaci si můžete za zvýhodněnou cenu zakoupit dvě vstupenky.
Přejeme Vám krásné JARO a divadelní zážitky s Činohrou ND

Kontaktní osoba:
Jana Tycová, e-mail: j.tycova@narodni-divadlo.cz; tel.: +420 224 901 419,
Obchodní oddělení ND, Ostrovní 1, 112 30 Praha 1
www.narodni-divadlo.cz

Autor: Jana Tycová