7.03.2017

Finegan Kruckemeyer: Hry se mají psát tak, aby něco vydržely

finegan-kruckemeyer-cb

Rozhovor s Fineganem Kruckemeyerem

S australským dramatikem jsme během zkoušení občas komunikovali na skypu – čile se zajímal o to, jak vypadají nejen naše zkoušky, ale i zkušebny, jeviště… Podobně přes půl zeměkoule vznikl i tento rozhovor.

Autor: Kateřina Ondroušková, Marta Ljubková, Foto: Archiv autora
 
8.02.2017

Federico García Lorca: KRVAVÁ SVATBA

_sup1467a

Krvavá svatba je jako těžký sen života, který teče kolem nás. Rozhovor s Martinem Kukučkou a Lukášem Trpišovským...

Potkali se během studií na DAMU a zjistili, že mají velmi podobné divadelní smýšlení, že je na divadle zajímají shodné věci, rozumějí si v nich, a dokonce se v nich dokážou doplnit. Ale na otázku, proč pracují ve dvojici, odpovídají takřka neustále. Věnují se stále novým žánrům, režírují činohru, loutkové divadlo, muzikál, site specific, operu či balet, vytvářejí i taneční choreografie. Říkají, že dělají „divadlo pro lidi, kteří do divadla nechodí", i pro ty, kteří se těší z prožitků, které jim hra přináší. 16. března budou mít se souborem Činohry na jevišti Stavovského divadla premiéru inscenace KRVAVÁ SVATBA. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, neboli režijní duo SKUTR.

Autor: Ilona Smejkalová, Foto: Martin Špelda
 
6.12.2016

Rozhovory o pýchách a předsudcích

_mg_8383

Dramaturgyně Ilona Smejkalová vyzpovídala režiséra inscenace PÝCHA A PŘEDSUDEK Daniela Špinara a představitelku Elizabeth Bennetové Magdalénu Borovou...

Autor: Ilona Smejkalová, Foto: Patrik Borecký
 
30.11.2016

Daniel Špinar o projektu PÝCHA A PŘEDSUDEK

_mg_9712

Nejnovějším projektem pražského Národního divadla se stala adaptace Daniela Špinara (uváděná ve Zlaté kapličce v jeho režii) nejznámějšího románu Jane Austenové PÝCHA A PŘEDSUDEK.

Autor: Jana Soprová, Scéna.cz, Foto: Patrik Borecký
 
13.11.2016

Nejlepší léta mého života - Rozhovor s Vlastou Chramostovou

magazin-listopad16-02-10-10-001

Tento rozhovor vznikl na chalupě v Prysku, kde Vlasta Chramostová se svým mužem Stanislavem Milotou tráví teplejší polovinu roku. Je to v severních Čechách, v krajině pískovcových skal, nedaleko Kamenického Šenova. Impulsem k setkání byl objev nahrávky jednoho pořadu bytového divadla, který Vlasta Chramostová sestavila ze sobě blízkých textů a s názvem Appellplatz uvedla v roce 1979. O nahrávce se nevědělo, až letos … V den devadesátých narozenin paní Vlasty – ve čtvrtek 17. listopadu odvysílá tento unikátní záznam Český rozhlas 3 – stanice Vltava.

Autor: Alena Zemančíková, Foto: Jakub Fulín
 
Stránka 1 z 24