8.05.2015

Květen plný zajímavých setkání

V květnu jsou pro diváky Národního divadla přichystané další exkluzivní doprovodné programy a workshopy, které byste si neměli nechat ujít. V dramaturgických úvodech k inscenacím Činohry se můžete vždy půl hodiny před představením dozvědět zajímavé informace o dané inscenaci a jejím zkoušení. Ve vybraných termínech se tak můžete setkat s dramaturgy inscenací PO SAMETU, DOKONALÉ ŠTĚSTÍ aneb 1789, ZAHRADNÍ SLAVNOST či 1914.

Položit otázku přímo režisérovi inscenace, diskutovat nebo sdílet divadelní zážitek ještě „za čerstva“ je možné naopak bezprostředně po zhlédnutí představení, a to během diskusí s tvůrci. Po dubnové diskusi k představení PO SAMETU se můžete těšit na tvůrce inscenace KÁMEN.

Nabídka Tvůrčích dílen ND se úspěšně rozšířila i o doprovodný program Seznamte se, Laterna (více na str. 38). U inscenací Laterny magiky PODIVUHODNÉ CESTY JULESE VERNA, VIDÍM NEVIDÍM a COCTAIL 012 jsou za aktivní pomoci diváků odkrývány technologické principy a jevištní „kouzla“ Laterny magiky. K vybraným odpoledním představením je navíc pro rodiny s dětmi připraveno společné naladění na návštěvu divadla.

Bližší informace, termíny tvůrčích dílen i zmiňovaných doprovodných programů najdete na webu Činohry ND v sekci Tvůrčí dílny. Chcete být mezi prvními, kdo se o zajímavých programech, akcích a nabídkách Tvůrčích dílen dozví? Přihlaste se k odběru newsletteru na mail tvurcidilny@narodni-divadlo.cz.

Těšíme se na společná setkání na scénách Národního divadla!

Autor: Daniela von Vorst