16.03.2015

Nabídka doprovodných programů pro naše diváky se rozrůstá

Zajímá Vás, co obnáší práce restaurátora? Chtěli byste zjistit detaily z příprav některé z našich inscenací? Nebo si vyzkoušet, jak se píše divadelní recenze? Pak si určitě vyberete z bohaté nabídky doprovodných programů, které Národní divadlo připravilo pro své diváky.

V souvislosti s právě probíhající třetí etapou restaurování lunet Mikoláše Alše v historické budově ND si můžete například vyzkoušet náročnou práci restaurátora. Během speciálního výtvarného workshopu se pod vedením lektorky Petry Daňhelové a zkušených restaurátorů budete moci seznámit nejen s historií maleb, ale také s nejrůznějšími technikami a používanými postupy a vyzkoušíte si i kresbu uhlem či pastelem.

Zajímají Vás Alšovy lunety, ale netroufáte si pustit se do výtvarných počinů? Přijďte si je tedy prohlédnout zblízka v rámci speciálních komentovaných prohlídek. Vyslechněte si výklad přímo na lešení ve foyer historické budovy ND a potěšte se detailním pohledem na Alšovu Vlast.

Pokud Vás láká spíše divadelní umění, máme pro Vás připraveno hned několik novinek. Tou nejžhavější jsou například dramaturgické úvody k některým inscenacím Činohry ND. Půl hodiny před začátkem vybraného představení budou mít diváci možnost se za účasti lektorky Daniely von Vorst setkat a pohovořit s dramaturgem dané inscenace a dozvědět se tak více o konkrétní divadelní hře, autorovi nebo se zeptat na detaily ke vzniku samotné inscenace.

Bližší informace, konkrétní termíny a možnosti rezervace naleznete na:
http://www.narodni-divadlo.cz/cs/cinohra/tvurci-dilny-uvod
http://www.cinohrand.cz/588-tvurci-dilny

Počet míst na jednotlivé workshopy a prohlídky je omezen.

Autor: Kristýna Klimešová