13.02.2015

Tvůrčí dílny Činohry ND se rozrůstají

Od ledna je kromě tvůrčích dílen k inscenacím ZE ŽIVOTA HMYZU a PO SAMETU rozšířena nabídka o dílnu k inscenaci OTHELLO, BENÁTSKÝ MOUŘENÍN a řada se dostala konečně i na nejmladší, školou povinné diváky. Pro ně je připravena dílna Divadlo? Divadlo!, která hravým způsobem přibližuje život „za oponou“, tedy např. vznik divadelní inscenace a některé divadelní profese. Národní hoří! je název další nové tvůrčí dílny, během které oživnou prostory historické budovy ND událostmi z doby kolem založení, požáru a znovuotevření Národního divadla.

„Snažíme se vyjít školám vstříc a připravit pro ně co nejpestřejší nabídku tak, aby si mohl vybrat téměř každý,“ říká lektorka Daniela von Vorst a dodává: „Nezapomínáme ale ani na širokou veřejnost a rodiny s dětmi, pro které se také chystá spoustu zajímavých akcí.“

Projekt podpořil Mecenášský klub Národního divadla. Bližší informace a aktuální termíny nově najdete na webových stránkách Činohry ND v sekci Tvůrčí dílny. Své dotazy, nápady a divácká přání můžete také posílat na mail tvurcidilny@narodni-divadlo.cz.

Autor: Daniela von Vorst