14.10.2014

Tvůrčí dílny - nabídka pro veřejnost

Národní divadlo v programu tvůrčích dílen myslí vedle školních kolektivů samozřejmě i na širší veřejnost, pro niž je připravena speciální nabídka tvůrčích dílen. Stejně jako u dílen nabízených vzdělávacím institucím je možné si vybrat z několika programů zaměřených na různé inscenace, jež jsou v současné době na repertoáru Činohry Národního divadla.

Máte chuť zakusit dramatické dílo na vlastní kůži? Zjistit, jakým pohledem se na navštívené představení dívá váš (pra)rodič? Nebo si zkusit navrhnout kostým či dekoraci pro nějakou divadelní hru?

V nabídce najdete tyto dílny a programy:

a) „SPOLU DO NÁRODA“
Tato tvůrčí dílna je koncipována jako společná návštěva divadla dospívajících diváků a jejich rodičů či prarodičů. Přitom nehraje roli, kdo přivede koho. Jaký je svět z pohledu Chrobáka či rodící se Kukly? Jaký z pohledu dnešního dospělého? A jak se k tomu staví mladý divák? Dílna hravým způsobem reflektuje hlavní témata inscenace „Ze života hmyzu“ v režii Daniela Špinara a vybízí k mezigeneračnímu setkání nad divadelním uměním.

Pro koho? Dospívající diváci a jejich rodiče/prarodiče (1+1, věk od 14let)
Počet? min. 8 párů
Kde? Zkušebna Národního divadla
Na jak dlouho? 1 hodinu po skončení odpoledního představení cca od 16:30
Za kolik? 150 Kč/osobu (cena dílny včetně návštěvy představení)

b) SCÉNOGRAFICKÁ DÍLNA

Dílna se zaměřuje na pojetí a proměny scénografie v tradici inscenací hry Ze života hmyzu od jejího prvního uvedení na scéně Národního divadla až po současnost. Jaké bylo scénické řešení Josefa Čapka, Josefa Svobody, Jana Skalického? A jaké je v dnešní inscenaci režiséra Daniela Špinara a scénografa Henricha Borárose. Účastníci dílny se blíže seznámí s hlavními tématy této divadelní hry a zkusí vytvořit vlastní scénografické řešení a kostýmní návrhy.

Pro koho? Jednotlivci a skupiny (věk min. 15let)
Počet? max. 20 účastníků
Kde? Zkušebna Národního divadla
Jak dlouho? 2,5 hodiny
Za kolik? 150 Kč (cena dílny včetně návštěvy představení)

c) JAK SE DĚLÁ DIVADLO? (připravuje se)

Přihlášky a další informace na emailu tvurcidilny@narodni-divadlo.cz.

Foto: Martin Kámen