25.03.2016

Procházka s Boženou

Pražské chodníky dodnes pamatují stovky podrážek našich literárních osobností. Pojďme si připomenout atmosféru doby a osudy prvních českých spisovatelek, „národních autorek“ přímo na místech, kudy chodily, kde žily, tvořily, milovaly, trpěly...

Stačí zvednout hlavu a pohlédnout do oken domu Karolíny Světlé (kdo tu dnes asi bydlí?), šedou ulici nechat oživnout nadšením z prvního českého bálu a možná, že mezi obchody se suvenýry přeci jen ještě ucítíme vůni tiskařské barvy obrozeneckých nakladatelství. Nechte na sebe dýchnout dobu dávno minulou i atmosféru dnešní Prahy.

K inscenaci Jako břitva (Němcová) nabízíme divákům Národního divadla velmi zajímavý a neobvyklý doprovodný program – procházku po pražských zákoutích, která jsou spjata s Karolínou Světlou, Žofií Podlipskou a především – s Boženou Němcovou.

Procházka se koná ve vybraných termínech zhruba hodinu před představením Jako břitva (Němcová). Vzhledem k charakteru programu je kapacita míst omezena.

Rezervace a bližší informace o procházkách získáte u lektorky doprovodných programů, Daniely von Vorst a na webových stránkách Národního divadla, v sekci ND+.

Autor: Daniela von Vorst, Foto: Tereza Vlčková