8.02.2016

Divadelně nabitý únor

Únor je opět plný zajímavých setkání v divadle a o divadle, která pro vás v rámci ND+ připravujeme. Buďte mezi prvními diváky, kteří zhlédnou nejnovější inscenaci Činohry – Manon Lescaut. Přijďte zažít atmosféru generální zkoušky a diskutujte poté přímo s tvůrci inscenace. Veřejné generální zkoušky 9. a 10. února začínají vždy v 10 hodin, vstupenky můžete zakoupit na pokladnách ND.

Přijďte si popovídat nad šálkem kávy s režisérkou Petrou Tejnorovou. V rámci dalšího setkání z cyklu ND Café si v kavárně Nona na Nové scéně si můžete ke společnému stolku přisednout ve středu, 11. února, v 18 hodin.

V půli února (15. 2.) se od dramaturgyně Marty Ljubkové dozvíte zajímavosti (nejen) o současném pojetí Sofoklova Krále Oidipa, v podání hostujícího brněnského Národního divadla.

O dva dny později váš divadelní zážitek z představení Manon Lescaut jistě obohatí nejprve dramaturgický úvod a po představení ještě diskuze s režisérem Danielem Špinarem, dramaturgyní Ilonou Smejkalovou a s herci.

Nejmladší diváci se na Nové scéně mohou zúčastnit tvůrčích dílen před představením Laterny magiky. Nakouknou tak hravým způsobem např. do světa nevidomé Agátky (před představením Vidím nevidím) nebo se vydají na fantazijní cestu po tajuplném ostrově (před představením Podivuhodné cesty Julese Verna).

A jak vůbec divadelní představení vzniká a kdo všechno se na něm podílí, poodhalí dětem 13. února dílna Divadlo? Divadlo! Všechny termíny doprovodných programů v rámci ND+ napříč všemi uměleckými soubory najdete na webových stránkách ND.

tvurcidilny@narodni-divadlo.cz
www.ndplus.cz

Autor: Daniela von Vorst, Foto: Kristýna Klimešová