připravujeme

9.02.2017

NA MOŘI, ZÍRÁM NAHORU Finegana Kruckemeyera

na_mori_ziram-1ctena-14

Všichni někam plujeme a nestačíme zírat…

O Austrálii toho víme žalostně málo, zejména když dojde na kulturu, a co teprve na divadlo! Českou republikou se úspěšně „prohnala“ Noc bláznů australského dramatika Louise Nowry… A dál? Možná tak ještě Král Krysa Jamese Clavella, původně román, který se na českých jevištích objevuje od sedmdesátých let. My přicházíme s Fineganem Kruckemeyerem (nar. 1981) a jeho hrou Na moři, zírám nahoru – těžko říct, jestli se o Austrálii z této hry něco dozvíme, ale v každém případě budeme mít šanci setkat se zase s úplně novým pohledem na svět.

Autor: Marta Ljubková, Foto: Petr Neubert
 
6.02.2017

NOVÁ KREV - SESTAVA 3: Nebyl jen Valentýn

spolecna

Již potřetí před vás předstoupíme s kabaretem Nová krev – Sestava. Herci Činohry ND„nablízko“ a v netradičních rolích. Zčásti improvizovaný večer, který je premiérou i derniérou zároveň. Okysličení pro vás diváky i pro soubor. Tentokrát na téma láska a vše, co s ní souvisí. Jak jinak než pod patronátem sv. Valentýna! Slavíte Valentýna, nebo jste tento „komerční“ svátek nikdy nevzali za svůj? Chybět nesmějí rubriky, které už si získaly oblibu během předchozích večerů: Nad dopisy diváků, Divadelní profese či Herec, který nedokáže přestat deklamovat. Ale připravili jsme i formy zcela nové a hlavně – další várku původních písní.

Uvádíme 27. února 2017 ve 20.00 v horním foyer Nové scény.

Foto: Bára Prášilová
 
4.02.2017

ZEMĚTŘESENÍ V LONDÝNĚ se blíží k derniéře

zemetreseni-prog-12

ZEMĚTŘESENÍ V LONDÝNĚ... Tři sestry, jeden otec, spousta špatných vztahů. Ale taky velká naděje!

Jednu z nejpozoruhodnějších britských her posledních let autora Mika Bartletta v syrové režii uměleckého ředitele Činohry Daniela Špinara můžete na Nové scéně Národního divadla vidět už jen 8. února a 1. března 2017.

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Petr Neubert
 
25.01.2017

NOVÁ KREV: VOLNÝ STYL s Vladimírem Mikešem

mikes-vladimir

ŽASNOUT A MLČET

Večer věnovaný Vladimíru Mikešovi, jeho poezii a překladům.
Večer věnovaný jednomu bicyklu, Vysokým Tatrám a nicotě pročištěné říjnovým větrem.

Uvádíme 31. ledna 2017 ve 20:00 ve foyer Nové scény

Foto: Vojtěch Marek
 
18.01.2017

NA MOŘI, ZÍRÁM NAHORU: Magicky realistický příběh o lidských tajemstvích

nd-more-banner-960x450

Pět příběhů, pět postav rozesetých po kontinentech této planety plujících jako ostrovy ve velkém oceánu, v hluboké vodě, která nese tajemství. Hluboká voda jako chaos, jako nevědomí, jako úložiště tisíce radostí a tisíce smutků, tisíce pohlazení a tisíce bolestí. Zdánlivě nespojité události nacházejí souvislost na tisíce kilometrů vzdálených místech. A přece odpověď na nejdůležitější otázky nosíme pořád s sebou. Je možné protáhnout se záhyby času a prolomit zákony prostoru? Asi ano. A někdy je to dokonce lehčí než zůstat sám se sebou na jednom místě. Podívat se na svoje plutí, na svou hlubinu, pustit se do ní. A neleknout se, ale nabrat sílu.

Foto: Bára Prášilová