aktuálně

10.03.2017

Premiéra NA MOŘI, ZÍRÁM NAHORU je za námi

premierova_dekovacka-2a

Květiny, aplaus, přípitky... První premiéra NA MOŘI, ZÍRÁM NAHORU je se vší parádou za námi, druhá nás čeká hned v pondělí 13.3.!

Děkujeme všem!!

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Kristýna Klimešová
 
5.03.2017

OPEN CALL Piazzeta 24/7: Pražské křižovatky

nova-scena2

Od 2. do 8. října se na Nové scéně Národního divadla a v jejím okolí bude konat 1. ročník mezinárodního festivalu Pražské křižovatky/Prague Crossroads. Podtitul To Havel with Love je hlavním tématem také této výzvy. Chcete v rámci festivalu uspořádat open air program uměleckého charakteru? Máte projekt, který chcete s láskou věnovat Václavu Havlovi? Tematicky příbuznou performanci? Instalaci?

Neváhejte a zašlete nám svůj projekt!

Autor: Jan Búrik, Foto: Hana Smejkalová
 
2.03.2017

OPEN CALL: Piazzeta 24/7 vol. 2

nova_scena

Nová scéna Národního divadla navazuje na projekt využití prostoru Náměstí Václava Havla / Piazzety ND k pořádání open air programu uměleckého, sociálního a společenského charakteru. Projekt slouží jako otevřená platforma, kterou může využít jednotlivec či skupina lidí pro realizaci svých projektů. Nově bude k dispozici i prostor přízemního podlaží Provozní budovy B (bývalá budova Themos), která může sloužit jako vnitřní výstavní prostor či zázemí pro akce a projekty.

Láká vás prostor Náměstí Václava Havla? Chtěli byste proniknout do veřejného prostoru a dosud jste nenašli vhodné místo? Neváhejte a zašlete nám svůj projekt!

Autor: Jan Búrik, Foto: Hana Smejkalová
 
17.02.2017

Den dětské onkologie 2017 - podporujeme a sdílíme...

den_onkologie_2017-uprava

Opět po roce a opět velmi rádi vyjadřujeme podporu a solidaritu onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám v rámci letošního 3. ročníku Dne dětské onkologie. Přidejte se k nám a přijďte všem těmto statečným lidem vzdát hold na Den dětské onkologie 2017 - už v sobotu 18.2. na Náměstí Václava Havla!

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Kristýna Klimešová
 
12.02.2017

Buďte našim umělcům blíž...

kukatko-2

Chcete i z vyšších míst v hledišti vidět jako z přízemí?

Od Nového roku si nyní můžete na představení ve Stavovském divadle zapůjčit naše nová kukátka, díky nimž vám ani na galerii neunikne sebemenší detail na kostýmu, scéně či výrazu umělce.

Kukátka vám na vyžádání ochotně zapůjčí hledištní personál Stavovského divadla.

Pro více informací o možnosti zapůjčení divadelních kukátek ve Stavovském divadle se neváhejte obrátit

Autor: Kristýna Klimešová, Foto: Kristýna Klimešová