4.06.2015

Blížící se derniéry v Činohře ND

Pro milovníky Čechova máme smutnou zprávu – v červnu máte poslední příležitost vidět na scéně Stavovského divadla dvě z jeho her nejslavnějších. 17. června to bude Racek – hru o jednostranných milostných vzplanutích a nenaplněných tužbách autor sám označil jako komedii. Jestli to udělal správně, zjistíte na jevišti Stavovského divadla – tam totiž režisér Michal Dočekal mimořádně usadil diváky.

V sobotu odpoledne 20. 6. nezmeškejte poslední reprízu Strýčka Váni. Tohoto rozervaného samotáře hraje Igor Bareš, v dalších rolích můžete vidět Ivu Janžurovou. Františka Němce, Lucii Žáčkovou a další. Malý kapesní průvodce revolucemi – tak jsme si pojmenovali inscenaci hry Ariane Mnouchkinové Dokonalé štěstí aneb 1789, kterou uvedeme naposledy 21. června v Národním divadle. Těšit se můžete nejen na obrazy z Francouzské revoluce, ale také na velkolepé divadlo s bubeníky, kejklíři a Marseillaisou!

Poslednímu představení bude od 17 hodin předcházet beseda z cyklu Kabinet Havel. Po derniéře následuje symbolický koncert na terase u Trig.

Foto: Martin Špelda