21.11.2014

Křest knihy Luby Skořepové

V úterý 25. listopadu se v Národním divadle uskuteční křest knihy „Luba Skořepová: Nejsem už holka“, jejíž autorkou není nikdo jiný než emeritní členka Činohry Národního divadla, Luba Skořepová. Čestnými hosty křtu budou kromě zpěvačky Evy Pilarové také její herečtí kolegové Simona Stašová a David Prachař. Křest proběhne od 15:30 v hlavním foyer historické budovy Národního divadla.

Luba Skořepová vytvořila v Národním divadle během svého takřka sedmdesátiletého působení téměř 160 rolí. Hrála po boku slavných herců a pod vedením mnoha věhlasných režisérů, z nichž jmenujme například Otomara Krejču, Alfréda Radoka, Jaromíra Pleskota či Evalda Schorma. Více než stovku rolí ztvárnila také ve filmu či televizi.

Z přebalu knihy: „...je osobitá, nepřehlédnutelná, svérázná. I ve svých 91 letech stále hraje v divadle a natáčí filmy. Do jejího světa se vejde odhalování tajů přírody, astrologie, numerologie, zahrada a příroda, sběr léčivých bylin a polodrahokamů. Patří do něj i lásky, kolegové, kolegyně, přátelé a tajemství… Díky knize Luba Skořepová: Nejsem už holka máte možnost nahlédnout do jejího života i vy.“

Autor: Kristýna Klimešová