5.06.2012

VĚC MAKROPULOS opět na cestách

Inscenace hry Karla Čapka v režii Roberta Wilsona je opět na cestách. Tentokrát se desítka herců Národního divadla vydala do italské Neapole. Podrobnosti ze zájezdu sledujte zde:

V úterý 5. června jsme v 7:00 odletěli z Ruzyně do Milána, následně Neapole. První ze tří představení máme ve čtvrtek v divadle Teatro Mercadante. Těšíme se...

"Včera v 20:30 zahájila naše inscenace Věci Makropulos jeden z nejvýznamnějších italských divadelních festivalů – Napoli Teatro Festival. Krásné historické divadlo Mercadante bylo naplněno až po strop a již od nástupu Vladimíra Javorského na scénu pozorně a s velkým porozuměním sledovalo inscenaci zde prakticky neznámého Karla Čapka v režii zde naopak velmi dobře známého Roberta Wilsona. Diváci v přízemí statečně odolávali strašlivému vedru, zatímco výše usazení diváci mrzli přímo u klimatizace. Ale všichni se smáli na správných místech, jako například když Emilia Marty v dokonalém podání Soni Červené odtuší „Všechno si to jen umírá.“ Na konci představení diváci povstali a douho tleskali hercům i hudebníkům. Na premiérové oslavě vyjadřovali své nadšení Luca de Franco, ředitel festivalu i Franco Laera, který pozvání činohry ND do Neapole zprostředkoval. Na dnešní reprízu jsou ohlášeni významní hosté z celého světa, v sobotu zazní Věc Makropulos an pódiu divadla Mercadante potřetí a naposled."

Aleš Březina, autor scénické hudby k inscenaci VĚC MAKROPULOS

Foto: Lucie Jansch