20.04.2012

Mecenáši navštívili zkoušku FIGAROVY SVATBY

V polovině dubna mecenáši Národního divadla navštívili poslední zkoušku Bláznivého dne aneb Figarovy svatby takříkajíc v syrovém stavu. Pro všechny bylo silným zážitkem sledovat při práci režiséra Michala Dočekala a účinkující herce, které tak mohli poznat nejen z jejich profesionální herecké strany, ale také z té lidské, k níž patří učení se textů, emoce a kolegiální solidarita.

„Zkouška pro mě osobně bylo opravdu mimořádná. Být u toho, jak se rodí nové představení, být přímo tam, kde se tvoří, bylo neobyčejně zajímavé. Nikdy jsem takovou příležitost neměla, pozorovat své oblíbené herce, dívat se jim „pod košili“ , pozorovat to zapálení, se kterým dělají svojí práci. Velice si vážím všech herců, pro to, co pro nás „obyčejné“ lidi dělají a zároveň příležitosti, kterou mi poskytuje Mecenášský klub . Nechat na sebe dýchnout tu skvělou tvůrčí atmosféru všech v divadle, by se mi určitě bez něj nikdy nepodařilo.
Za to vše Vám moc děkuji a přeji mecenášskému klubu a tím i nám všem, aby podobných zážitků bylo co možná nejvíce a zároveň, aby se nám společně dařilo přispívat na dobrou věc,“ říká o svém zážitku mecenáška paní Iveta Hukalová.

Autor: Karolína Peštová, Foto: Hana Smejkalová