9.10.2016

Táňa Medvecká Neviditelnou herečkou roku 2016

Taťjana Medvecká byla v sobotu 8. října 2016 vyhlášena vítězkou jubilejního 20. ročníku divácké ankety Týdeníku Rozhlas za nejpopulárnější herecký výkon Neviditelný herec. Hlasy posluchačů si získala svou interpretací Himmlerovy kuchařky v režii Ivana Chrze. Výsledky byly vyhlášeny v přímém přenosu pořadu Tobogan na Českém rozhlasu Dvojka. Na druhé místě se v kategorii hereček umístila Daniela Kolářová (hra Řečiště) a třetí místo si odnesla Dana Černá za četbu knihy Muzeum opuštěných tajemství.

Mezi nominovanými pány se vítězem ankety stal herec Norbert Lichý za své ztvárnění knihy Motýlek Henriho Charrièra. Druhé místo obsadil Viktor Preiss (Má protentokrát obsazená vlast) a třetí pozice patřila Ivanu Trojanovi, který v anketě soutěžil hned se dvěma příspěvky - knihou Emil Běžec od Pavla Kosatíka a hrou Fernando Krapp mi napsal dopis od Tankreda Dorsta.