8.09.2016

Vzpomínání na Věru Čáslavskou na piazzetě Národního divadla

Veřejnost bude moci uctít památku nejúspěšnější olympioničky československé historie Věry Čáslavské již od tohoto pátku (9. 9. 2016) na piazzetě Národního divadla, kde vznikne pietní místo, kam bude možné pokládat květiny i zapisovat se do kondolenčních knih. Vrcholem rozloučení se sedminásobnou olympijskou vítězkou v gymnastice pak bude pondělní (12. 9. 2016) hodinový program „Vzpomínání na Věru Čáslavskou“ na jevišti Národního divadla, který živě odvysílá zpravodajská stanice ČT 24.

Veřejnost může sledovat přímo na piazzetě na velkoplošné obrazovce živý přenos oficiálního programu z jeviště Národního divadla. Zhruba hodinový pořad, na jehož přípravách se podílí Český Olympijský výbor pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Úřadu vlády ČR, bude složen z úryvků baletu, který měla legendární gymnastka velmi ráda, a ukázky z druhého jednání divadelního představení „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská”.

Součástí programu budou také osobní vzpomínky současných i minulých sportovců a dalších lidí, kteří prošli důležitými kapitolami života Čáslavské. Programem provede moderátor Marek Eben. Režisérem programu je Michal Caban, o baletní složku se stará primabalerína Národního divadla Adéla Pollertová. V rámci programu bude uveden krátký sestřih z dokumentu „Věra 68“ Olgy Sommerové. Současně se závěrem programu v Národním divadle se rozezní zvony Katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha.