náměstíčko

5.11.2016

Listopadové náměstíčko

Herečka Pavlína Štorková nezapomněla opět přivézt z Kutné Hory svým divadelním kolegům čerstvá vejce. / Herečky Iva Janžurová, Johanna Tesařová, Jana Preissová, Taťjana Medvecká, Jana Boušková a Eva Salzmannová se sešly s uměleckým ředitelem Činohry a každá snědla jednu makronku. / Jedno dopoledne nebyla volná žádná zkušebna s klavírem a herec Igor Orozovič tak mohl skládat hudbu až od 13 hodin. / Činohra předvedla svou první kabaretní Sestavu. Ukázalo se, že herec Martin Pechlát umí vařit, herečce Martině Preissové velice sluší kalhotový kostým a herec Matyáš Řezníček má jisté kouzlo. Herečka Pavla Beretová neslyšela nápovědu, ale nikdo nic nepoznal. / Porodní sezona pokračuje – herci Patriku Děrgelovi a jeho partnerce se narodil Vavřinec, zatímco partnerka herce Davida Matáska povila Antonína. / Nepřehlédnutelná herečka Taťjana Medvecká vyhrála rozhlasovou cenu Neviditelný herec. / Vandalové poškodili oblečení sochy na piazzetě, která tehdy ještě nebyla náměstím Václava Havla. / Umělecký ředitel Daniel Špinar odcestoval na týden do Chicaga, dramaturgyně Ilona Smejkalová odcestovala na dva dny do Ostravy, dramaturg Milan Šotek odcestoval na pět dnů do rumunské Cluje. V srdci Draculova Sedmihradska ochotně vysvětloval, co je to pražská „New Blood“.

 
2.10.2016

Říjnové náměstíčko

Zahájili jsme 134. sezonu. / Z piazzety se vzneslo 9 činoherních balonků. / Herec Saša Rašilov si zahrál šachy s dramatikem René Levínským. / Dramaturgové Činohry se kompletně převlékli za myši. / Lavičky zaplavila tvář herce Pavla Baťka. / Ústav organické chemie a biologie v Dejvicích navštívila delegace Činohry ND a pokusila se zde proniknout do tajů genetiky. / Herečka Pavlína Štorková si v jednom z karlínských kadeřnictví poprvé v životě nechala udělat melír. / K historické události došlo 8. září 2016: ve všech třech budovách ND se v jeden večer odehrály dramaturgické úvody k inscenacím Činohry. / Do kursu psaní her pod vedením Markéty Bidlasové se přihlásilo 40 účastníků. / Zkraje sezony proběhla akce kulový blesk: téměř ve všech inscenacích Činohry došlo k přeobsazení a oprašovací zkoušky tak skoro zastavily chod divadla. / Herečka Táňa Medvecká na piazzetě zahájila výstavu fotografií Rozmazaný svět. / Maminka herce Igora Orozoviče uspořádala v baru Soma na Vinohradech výstavu zlomvazek svého syna; zasvěcení doufají, že dojde i k vydání jeho esemesek kolegům. / Recenzentovi Aktuálně.cz se nová inscenace Tří sester líbila na sto procent. / 7. září za rozbřesku se herci Jiřímu Suchému z Tábora a jeho ženě Kláře narodila Bibiana a zahájila tím letošní porodní sezonu. / Dramaturg Jan Tošovský si pořídil koťátka.

 
5.09.2016

Zářijové náměstíčko

/ Skončily divadelní prázdniny. / Herečka Pavla Beretová i její fenka Lilu vystoupily na Sněžku. Na rozdíl od dramaturga Milana Šotka si zde nezlomily loket. / Režisér Štěpán Pácl po většinu léta sanoval omítky na svém statku u Znojma. / Činohra navštívila Plzeňský pivovar; největší zájem o výrobu piva projevila herečka Taťjána Medvecká. / Divadlo se rozezní dětským smíchem a pláčem: herci David Matásek, Patrik Děrgel a Jiří Suchý z Tábora se stanou otci, zatímco herečka Jana Pidrmanová matkou. Herečka Jana Stryková (j.h.) se pilně učí Mášu. / Outfit herečky Lucie Polišenské na filmovém festivalu v Karlových Varech byl označen za „módně zpozdilý“; herečka Iva Janžurová si šaty pro tuto příležitost dle svých slov „skoro šila sama“. / Dramatik René Levínský dopsal poslední verzi své hry Dotkni se vesmíru a pokračuj a odjel na dovolenou do Krkonoš. / Ve Vítkově dvoře v Zálesí u Šumné spatřila světlo světa první verze scénáře kabaretního večera Nová krev: Sestava. / Herec Igor Orozovič byl v Africe; umělecký ředitel Činohry Daniel Špinar nebyl nikde. / Dramaturg Jan Tošovský prohrál sázku s osmiletým synem dramaturgyně Marty Ljubkové a musel si oholit hlavu. / Skoro všichni herci Činohry přes léto točili a hráli. / I uprostřed největší pustiny dramaturgyně Ilona Smejkalová potkala známého. / Před 135 lety vyhořelo Národní divadlo. / Začala 134. sezóna.

 
Stránka 2 z 2